Kategoria znaków

Znak B-36 Zakaz zatrzymywania się

Kategoria znaków: B - Znaki zakazu

Oznacza zakaz zatrzymywania pojazdu.

Znak B-36 „zakaz zatrzymywania się" stosuje się w celu wyeliminowania zatrzymania się na tych odcinkach drogi, na których nawet chwilowe unieruchomienie pojazdu może spowodować pogorszenie płynności ruchu, zmniejszenie przepustowości i wzrost zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, oraz w pobliżu obiektów specjalnych (np. banki, obiekty MON itp.), których potrzeba oznakowania znakiem B-36 wynika z odrębnych przepisów. Znak B-36 jako bardzo uciążliwy dla kierujących powinien być umieszczony jedynie w niezbędnych, uzasadnionych warunkami ruchu przypadkach. Zasadą powinien być ograniczony czas obowiązywania znaku.

Ograniczenie zatrzymywania się powinno dotyczyć tylko godzin największego natężenia ruchu. Znak B-36 powinien być stosowany przede wszystkim w miastach, na ulicach układu podstawowego, prowadzących komunikację zbiorową autobusową lub trolejbusową oraz na wąskich ulicach dwukierunkowych o dużym natężeniu ruchu.

data ostatniej modyfikacji: 2015-08-17 12:40:16
Komentarze
Ostatnie:
25.04.2021 16:40
Dodał(a): ~KUBUSLEV
Witam mam taką ciekawostkę mandat ową która po kieszeni bardzo mnie rusza otóż na drodze mało uczęszczane jej przy kamienicach gdzie ludzie parkowali. Ulica jest nieprzejezdna na końcu tej ulicy jest wejście do parku również na końcu tej ulicy jest postawiony znak b-36 moje pytanie dotyczy czy jest to zgodne z jakimkolwiek kodeksem aby tam ten znak stał na samym końcu ulicy która jest nieprzejezdna Bardzo proszę odpowiedzcie mi na to pytanie ponieważ za tydzień właśnie mam sprawę sądową po nieprzyjęcie mandatu
15.02.2021 13:49
Dodał(a): ~Bozka
Na starym rynku obok ratusza w glogowie stoi znak B36 to zakazu a ciagle stoia samochody bez przerwy . policja przejazdzajac nie reaguje na znak
15.12.2019 3:43
Dodał(a): ~Wraith.
Na początku ulicy jest znak B-36 i tabliczka T25B.Po jakieś 70 metrach jest wyjazd z hurtowni.Jest chodnik na którym parkują auta osobowe,które przyjeżdżają z przeciwnego kierunku niż jest zamontowany znak i tabliczka.Na chodniku jest ponad 2m szerokości wolnego miejsca.Przyjeżdżając z przeciwnego kierunku nie widzę oddalonego znaku.Czy znak powinien być powtórzony za wyjazdem z hurtowni?Czy SM może ukarać mandatem?
15.12.2019 3:27
Dodał(a): ~Mecenas Dionizy Dionizowski
Jeżeli pod B36 jest tabliczka"Nie dotyczy chodnika"to możesz zaparkować.
15.12.2019 3:20
Dodał(a): ~Grzegorz ze Szczecina.
Jeżeli pod znakiem jest tabliczka"Nie dotyczy chodnika" to możesz.
Wszystkie komentarze (17)

Polityka Prywatności