Znaki szlaków rowerowych

Znaleziono wszystkich: 10
Znak drogowyNazwaKrótki opis
Znak R-1 Szlak rowerowy lokalny
Znak R-1a Początek (koniec) szlaku rowerowego lokalnego
Znak R-1b Zmiana kierunku szlaku rowerowego lokalnego
Znak R-3 Tablica szlaku rowerowego lokalnegoZnak R-3 „tablica szlaku rowerowego lokalnego” wskazuje odległość do głównych miejscowości położonych przy szlaku rowerowym lokalnym.
Znak R-4 Informacja o szlaku rowerowymZnak R-4 „informacja o szlaku rowerowym” wskazuje rodzaj szlaku rowerowego. Umieszczona pod znakiem R-4 tabliczka informuje o utrudnieniu występującym na szlaku rowerowym.
Na znaku R-4 w dolnej jego części umieszcza się symbol, numer lub barwne oznaczenie charakteryzujące szlak rowerowy.
Znak R-4a Informacja o rzeczywistym przebiegu szlaku rowerowegoNa znaku R-4a umieszcza się graficzną ilustrację przebiegu szlaku rowerowego w schemacie rzeczywistego układu dróg, przy czym przebieg szlaku rowerowego oznacza się linią szerszą zakończoną kształtem strzały wskazującej na jego kierunek.
Znak R-4b Zmiana kierunku szlaku rowerowegoNa znaku R-4b w dolnej jego części umieszcza się symbol, numer lub barwne oznaczenie charakteryzujące szlak rowerowy. Umieszczona pod znakiem R-4b tabliczka informuje o utrudnieniu występującym na szlaku rowerowym.
Znak R-4c Drogowskaz tablicowy szlaku rowerowego
Znak R-4d Drogowskaz szlaku rowerowego w kształcie strzały podający odległość
Znak R-4e Tablica przeddrogowskazowa szlaku rowerowego
Kanał RSS dla tej listy
Ostrzega o występującym po prawej stronie jezdni zwężeniu, które może powodować utrudnienia ruchu.
Informuje, że pas ruchu znajdujący się po prawej stronie jezdni przeznaczony jest tylko dla ruchu autobusów bądź trolejbusów komunikacji publicznej.
Znak AT-5 „ruch kolizyjny" ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z sygnalizacją.
Znak ten wskazuje, że kierujący pojazdem dojeżdżając do skrzyżowania musi się zatrzymać, zanim wjedzie na drogę. Gdy wjeżdża on na drogę z pierwszeństwem przejazdu, to musi on ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po tej drodze.
Polityka Prywatności