Znaki drogowe 2015

Kategoria znaków

Znak B-43 Strefa ograniczonej prędkości

Kategoria znaków: B - Znaki zakazu

Znak ten oznacza wjazd do strefy w obszarze zabudowanym, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości, określonej na znaku przez liczbę kilometrów na godzinę.

Znak B-43 „strefa ograniczonej prędkości" stosuje się w celu ograniczenia prędkości w strefach o dużym natężeniu ruchu pojazdów i pieszych oraz dużej liczbie skrzyżowań. Znaki te stosuje się także w centralnych częściach miasta w okolicach centrów handlowych. Strefa ograniczonej prędkości powinna obejmować ulice o jednorodnym charakterze nieprowadzące ruchu tranzytowego. W zależności od warunków drogowych, natężenia ruchu pojazdów i pieszych w strefach oznaczonych znakiem B-43 stosuje się ograniczenie prędkości do 30, 40 lub 50 km/h. Znak B-43 umieszcza się na wszystkich ulicach doprowadzających ruch do strefy ograniczonej prędkości. W strefie ograniczonej prędkości powinny być stosowane rozwiązania lub urządzenia wymuszające jazdę z prędkością podaną na znaku. W strefie ograniczonej prędkości nie powinno się stosować znaków określających pierwszeństwo na skrzyżowaniach. Zaleca się stosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego takich jak progi zwalniające oraz stosowanie organizacji ruchu wymuszającej powolną jazdę (zmiana kierunku jazdy, miejscowe przewężenie). W strefach o dopuszczalnej prędkości 30 km/h lub mniejszej, urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

data ostatniej modyfikacji: 2015-08-17 12:40:16
Komentarze
Ostatnie:
24.05.2019 9:50
Dodał(a): ~ess
Rozumiem, że większość poprzednich komentarzy napisały osoby NIE posiadające prawa jazdy ani karty rowerowej. Czerwone kółeczko na kwadratowej tablicy (czyli B-43) oznacza wjazd do strefy = dopiero znak B-44 go odwołuje, a strefa może obejmować wiele ulic. B-43 to nie to samo, co B-33. To, co głupie w Polsce, to stawianie znaków pierwszeństwa przejazdu na ulicach w takich strefach. Powinna być zawsze stosowana zasada wprowadzana tym znakiem - że wszystkie skrzyżowania są równorzędne. W Niemczech takie stefy są w wielu miejscach i nie wprowadza się tam głupot w postaci ustanawiania drogi głównej w strefie = wjeżdżasz do strefy, masz jechać 30 km/h, ostrożnie (pieszy ma prawo przejść przez jezdnię w dowolnym miejscu), a na skrzyżowaniach stosować zasadę pierwszeństwa z prawej
28.03.2019 14:31
Dodał(a): ~Aslanka
W Gliwicach jest droga o małym natężeniu ruchu pieszych i pojazdów a mimo to znak postawiono.
25.02.2018 21:19
Dodał(a): ~>>>KOSMITA
znak B 43 postawiony na początku ulicy, ta ma około 5km długości i liczne drogi dojazdowe i nie tylko z domostw ale z innych ulic też, w normalnym państwie prawa każde skrzyżowanie dróg-ulic publicznych odwołuje wszelkie zakazy i nakazy itp. Bo skąd np. kierowca wieżdżając na taką ulicę powiedzmy z s1 ma wiedzieć że 2 km dalej z iewej i prawej stoją znaki B 43 , chyba logiczne jest że mijam znak teren zabudowany mam jechać 50 a wjeżdżając w ulicę poprzeczną w lewo czy w prawo łamię prawo i przekraczam powiedzmy prędkość o 20 i co? punkty i mandat? czysty kretynizm
25.02.2018 21:11
Dodał(a): ~>>>KOSMITA
polskie prawo jest chore jak ten kleszy rząd, za niedługo już kierowca każdego pojazdu będzie musiał się pytać pieszego czyli świetej krowy czy może wyjechać na ulicę
19.01.2018 0:18
Dodał(a): ~Andi
A nic się nie wspomina,kiedy znak ten jest odwoływany, w normalnym przypadku jest reguła stosowana w UE, że jeśli droga z ograniczeniem szybkości łączy się z pierwszym skrzyżowaniem, a skrzyżowaniem tez jest dojazd ulicy ,to jeśli po skrzyżowaniu nie jest ponowiony znak 30 km/znaczy że wracamy do szybkości 50 km. Chyba ze pod znakiem 30 Km7h stoi dodatkowa tablica informującą ze dotyczy to całej miejscowości ,osiedla lub wyznaczonej strefy. W Polsce wiele znaków stoi na zasadach z 2004 i starszych. I Policja na tym zeruje, wdając mandaty, a w potwierdzeniu zaskarżenia ,odpowiadają że za znaki odpowiedzialny jest zarząd dróg. To znaczy że zarząd dróg nie wykonuje rzetelnej pracy, a policja i państwo na tym zeruje. W Polsce policjanci nawet nie wiedza co to jest skrzyżowanie a wyjazd, i jaka jest w tym różnica, mimo ze wyglądają podobnie. w Niemczech jest z tym lepiej, ale tak zwane służby miejskie tez tego nie wiedzą i ich z blamowałem, kiedy musieli mi oddać pieniądze za mandat. Tak ze Polacy, a szczególnie zarząd dróg publicznych ,bo chyba się to tak nazywa. Do roboty i to rzetelnej, tak aby była sprawiedliwość dla kierowców.
Wszystkie komentarze (9)

Ostrzega o skrzyżowaniu z drogą z pierwszeństwem. Znak A-7 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony.
Oznacza zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku liczbą kilometrów na godzinę przez kierującego tramwajem jadącym torem, przy którym jest on umieszczony. Zakaz wyrażony znakiem BT-1 obowiązuje od miejsca umieszczenia znaku do najbliższego skrzyżowania (rozwidlenia) torów lub miejsca ustawienia znaku BT-2 „koniec ograniczenia prędkości".
Polityka Prywatności