Znaki drogowe 2015

Kategoria znaków

Znak B-43 Strefa ograniczonej prędkości

Kategoria znaków: B - Znaki zakazu

Znak ten oznacza wjazd do strefy w obszarze zabudowanym, w której obowiązuje zakaz przekraczania prędkości, określonej na znaku przez liczbę kilometrów na godzinę.

Znak B-43 „strefa ograniczonej prędkości" stosuje się w celu ograniczenia prędkości w strefach o dużym natężeniu ruchu pojazdów i pieszych oraz dużej liczbie skrzyżowań. Znaki te stosuje się także w centralnych częściach miasta w okolicach centrów handlowych. Strefa ograniczonej prędkości powinna obejmować ulice o jednorodnym charakterze nieprowadzące ruchu tranzytowego. W zależności od warunków drogowych, natężenia ruchu pojazdów i pieszych w strefach oznaczonych znakiem B-43 stosuje się ograniczenie prędkości do 30, 40 lub 50 km/h. Znak B-43 umieszcza się na wszystkich ulicach doprowadzających ruch do strefy ograniczonej prędkości. W strefie ograniczonej prędkości powinny być stosowane rozwiązania lub urządzenia wymuszające jazdę z prędkością podaną na znaku. W strefie ograniczonej prędkości nie powinno się stosować znaków określających pierwszeństwo na skrzyżowaniach. Zaleca się stosowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego takich jak progi zwalniające oraz stosowanie organizacji ruchu wymuszającej powolną jazdę (zmiana kierunku jazdy, miejscowe przewężenie). W strefach o dopuszczalnej prędkości 30 km/h lub mniejszej, urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi.

data ostatniej modyfikacji: 2015-08-17 12:40:16
Komentarze
Ostatnie:
25.02.2018 21:19
Dodał(a): ~>>>KOSMITA
znak B 43 postawiony na początku ulicy, ta ma około 5km długości i liczne drogi dojazdowe i nie tylko z domostw ale z innych ulic też, w normalnym państwie prawa każde skrzyżowanie dróg-ulic publicznych odwołuje wszelkie zakazy i nakazy itp. Bo skąd np. kierowca wieżdżając na taką ulicę powiedzmy z s1 ma wiedzieć że 2 km dalej z iewej i prawej stoją znaki B 43 , chyba logiczne jest że mijam znak teren zabudowany mam jechać 50 a wjeżdżając w ulicę poprzeczną w lewo czy w prawo łamię prawo i przekraczam powiedzmy prędkość o 20 i co? punkty i mandat? czysty kretynizm
25.02.2018 21:11
Dodał(a): ~>>>KOSMITA
polskie prawo jest chore jak ten kleszy rząd, za niedługo już kierowca każdego pojazdu będzie musiał się pytać pieszego czyli świetej krowy czy może wyjechać na ulicę
19.01.2018 0:18
Dodał(a): ~Andi
A nic się nie wspomina,kiedy znak ten jest odwoływany, w normalnym przypadku jest reguła stosowana w UE, że jeśli droga z ograniczeniem szybkości łączy się z pierwszym skrzyżowaniem, a skrzyżowaniem tez jest dojazd ulicy ,to jeśli po skrzyżowaniu nie jest ponowiony znak 30 km/znaczy że wracamy do szybkości 50 km. Chyba ze pod znakiem 30 Km7h stoi dodatkowa tablica informującą ze dotyczy to całej miejscowości ,osiedla lub wyznaczonej strefy. W Polsce wiele znaków stoi na zasadach z 2004 i starszych. I Policja na tym zeruje, wdając mandaty, a w potwierdzeniu zaskarżenia ,odpowiadają że za znaki odpowiedzialny jest zarząd dróg. To znaczy że zarząd dróg nie wykonuje rzetelnej pracy, a policja i państwo na tym zeruje. W Polsce policjanci nawet nie wiedza co to jest skrzyżowanie a wyjazd, i jaka jest w tym różnica, mimo ze wyglądają podobnie. w Niemczech jest z tym lepiej, ale tak zwane służby miejskie tez tego nie wiedzą i ich z blamowałem, kiedy musieli mi oddać pieniądze za mandat. Tak ze Polacy, a szczególnie zarząd dróg publicznych ,bo chyba się to tak nazywa. Do roboty i to rzetelnej, tak aby była sprawiedliwość dla kierowców.
7.11.2016 18:56
Dodał(a): ~jaroslaw
wyjazd ze strefy jest pierwszenstwem na skrzyzowaniu?
2.10.2012 14:25
Dodał(a): ~duchy
Gdzie się kończy a gdzie zaczyna strefa
Wszystkie komentarze (7)

Znak ten oznacza zakaz przekroczenia prędkości określanej na znaku. Pod znakiem może być umieszczona tabliczka dodatkowa z symbolem pojazdu, do którego się on odnosi.
Uprzedza o wskazanym na nim odpowiednim znakiem niebezpieczeństwie lub zakazie występującym za skrzyżowaniem na wskazanej drodze.
Polityka Prywatności