Znaki drogowe 2015

Kategoria znaków

Znak P- 2 Linia pojedyncza ciągła

Kategoria znaków: P - Znaki drogowe poziome


data ostatniej modyfikacji: 2015-08-17 14:05:11
Komentarze
Ostatnie:
26.06.2017 0:27
Dodał(a): ~CIEKAWSKI
\\\"Linię uważa się za ciągłą, jeżeli jej długość przekracza 20 m\\\". Mając 12 lat (6-ta klasa podstawówki), brałem udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Jedno z pytań było właśnie o tę linię - jaką musi mieć długość (ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW KOMUNIKACJI I SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 9 sierpnia 1983 r.).\\r\\nW 1997 jeszcze to obowiązywało, a obecnie to nie wiem jak jest. Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych\\r\\npoziomych wspominają o 20-stu metrach, ale czy te warunki nas dotyczą to już nie wiem. Może ktoś z was to wie i podpowie...
Wskazuje zjazd na sąsiednią jezdnię w związku z tymczasową organizacją ruchu.
Zobowiązuje kierującego do jazdy w prawo przed znakiem; znak ten może być umieszczony na przedłużeniu osi drogi (jezdni) lub na samej jezdni.
Oznacza zakaz ruchu pojazdów zaprzęgowych oraz jeźdźców i poganiaczy.
Informuje o wskazanym na znaku obiekcie znajdującym się przy drodze. Znak może być umieszczony w innym miejscu niż po prawej stronie jezdni.
Znak E-12a „drogowskaz do szlaku rowerowego” stosuje się w celu wskazania dojazdu do miejsca, w którym rozpoczyna się lub przebiega oznakowany szlak turystyczny dla rowerów.
Polityka Prywatności