Znaki drogowe 2015

Kategoria znaków

Znak P- 2 Linia pojedyncza ciągła

Kategoria znaków: P - Znaki drogowe poziome


data ostatniej modyfikacji: 2015-08-17 14:05:11
Komentarze
Ostatnie:
26.06.2017 0:27
Dodał(a): ~CIEKAWSKI
\\\"Linię uważa się za ciągłą, jeżeli jej długość przekracza 20 m\\\". Mając 12 lat (6-ta klasa podstawówki), brałem udział w wojewódzkich eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Jedno z pytań było właśnie o tę linię - jaką musi mieć długość (ROZPORZĄDZENIE MINISTRÓW KOMUNIKACJI I SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 9 sierpnia 1983 r.).\\r\\nW 1997 jeszcze to obowiązywało, a obecnie to nie wiem jak jest. Szczegółowe warunki techniczne dla znaków drogowych\\r\\npoziomych wspominają o 20-stu metrach, ale czy te warunki nas dotyczą to już nie wiem. Może ktoś z was to wie i podpowie...
Ostrzega o występującym po prawej stronie jezdni zwężeniu, które może powodować utrudnienia ruchu.
Informuje, że pas ruchu znajdujący się po prawej stronie jezdni przeznaczony jest tylko dla ruchu autobusów bądź trolejbusów komunikacji publicznej.
Znak AT-5 „ruch kolizyjny" ostrzega o zbliżaniu się do skrzyżowania z sygnalizacją.
Znak ten wskazuje, że kierujący pojazdem dojeżdżając do skrzyżowania musi się zatrzymać, zanim wjedzie na drogę. Gdy wjeżdża on na drogę z pierwszeństwem przejazdu, to musi on ustąpić pierwszeństwa pojazdom poruszającym się po tej drodze.
Polityka Prywatności